Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

SEKCJA ŁUCZNICTWA

O łucznictwie Piotr Gonet, jeden z najlepszych łuczników, wspaniały instruktor, napisał kiedyś tak: Strzelanie z łuku jest trudne. Jest monotonne. Jest nudne. Jest frustrujące. Jest bez sensu. Jest głupie. Jest bez porównania mniej skuteczne niż z kałacha czy kuszy. Jest przestarzałe. Jest niebezpieczne. Jest fascynujące. Jest inspirujące. Jest piękne i poetyckie. Jest pochłaniające. Jest wciągające. Jest pełne skupienia. Jest medytacją. Jest filozofią. Jest sposobem na życie. Jest sposobem postrzegania. Jest całym sobą. Jest wszystkim wokół. Jest zatrzymaniem czasu. Jest przestrzenią. Jest wiatrem. Jest ogniem. Jest zimnem i jest gorącem. Jest zmęczeniem i sprężystością. Jest wytrzymałością i jest siłą. Jest mocą i zwątpieniem, ciszą i gwarem, skupieniem i rozproszeniem. Jest sławą. Jest przemijaniem. Jest przeszłością człowieka i jest jego obecnością. Jest historią i teraźniejszością. Jest częścią nas. Nie jest ważne by mieć cel. Ważne, by mieć łuk ?

CO DAJE ŁUCZNICTWO?
  • umiejętność panowania nad emocjami
  • poprawę koordynacji ruchowej ciała
  • umiejętność szybkiego podejmowania decyzji…

Zajęcia mają charakter rekreacyjno-edukacyjny i są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (sobota, lub niedziela – do uzgodnienia) w piaskowni na Białołęce w Warszawie, w okresie od marca do grudnia (zależnie od warunków pogodowych) z przerwą w okresie wakacji.
Koszt zajęć: 30 zł za półtorej godziny.
Treningi prowadzi Andrzej Graniak – łucznik, uczestnik turniejów łuczniczych, autor artykułów popularyzujących i przybliżających łucznictwo tradycyjne jako doskonałą formę rekreacji.

Nie ma jeszcze komentarzy

Co o tym myślisz ?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!